Obie Panie są lekarzami specjalistami z zakresu neurologii, czy jest jakaś szczególna dziedzina lub jednostka chorobowa, która Panie pasjonuje?

lek. Karolina Biały-Międlar
Tak, na przestrzeni ostatnich lat skupiłam się na pacjentach cierpiących z powodu padaczki, trafiają do mnie zarówno chorzy z padaczką lekooporną, pacjentki w ciąży jak i osoby po wszczepieniu stymulatora nerwu błędnego oraz obciążeni licznymi chorobami współistniejącymi. Wszyscy oni wymagają szerokiego spojrzenia na swoją historię leczenia oraz indywidualnego planu terapii.

lek. Barbara Murjas
Spośród chorób neurologicznych szczególnie interesuję się leczeniem bólów głowy, dużą część moich pacjentów stanową osoby z migreną. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Badania Bólu oraz Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy. Biorę udział w programie leczenia migreny przewlekłej. Dodatkowo skupiam się na leczeniu pacjentów z zespołami pozapiramidowymi w tym pacjentów z chorobą Parkinsona. Jako absolwent studiów podyplomowym Medycyna Bólu dużą uwagę przykładam do leczenia bólu o różnej etiologii.

Problemy Państwa chorych wydają się bardzo poważne, co skłoniło Panie do takiego wyboru ?

lek. Barbara Murjas
W swojej codziennej pracy dostrzegłam to jak wielu pacjentów cierpi na ból głowy, które znacznie pogarszają ich codzienne funkcjonowanie, a medycyna na obecnym etapie wiedzy daje wiele możliwości skutecznego leczenia. Z kolei leczenie pacjentów z chorobą Parkinsona wymaga indywidualnego podejścia do każdego chorego. Poprawa sprawności tych chorych daje mi ogromną satysfakcję.

lek. Karolina Biały-Międlar
Zajmuję się epileptologią z zamiłowania, jeszcze w trakcie szkolenia specjalizacyjnego odkryłam różnorodność klinicznej prezentacji napadów padaczkowych, który rozbudził moją ciekawość i potrzebę zgłębienia wiedzy z tej dziedziny, a jednocześnie dostrzegłam deficyt lekarzy kształcących się w tym kierunku. Dla mnie wybór drogi był oczywisty.

Co daje Paniom siłę do pracy, motywuje i pozwala przezwyciężyć trudności?

lek. Barbara Murjas
Ogromną przyjemność daje mi radość pacjentów i ich rodzi, gdy udaje nam się uzyskać sukces terapeutyczny. Z moimi pacjentami spotykam się dość często więc mogę obserwować efekty leczenia.

lek. Karolina Biały-Międlar
Nasz zawód od zawsze był związany z wysoką odpowiedzialnością oraz narażeniem na stres, w końcu osoby, które się do nas zgłaszają obdarzają nas wielkim zaufaniem powierzając swoje zdrowie, niekiedy życie. Z tego powodu każdy sukces terapeutyczny daje satysfakcję, potwierdza że wszystkie godziny spędzone na szlifowaniu swoich umiejętności owocują w postaci realnej pomocy, którą możemy przynieść drugiemu człowiekowi. Niekiedy na słowo „dziękuję” odpowiadam pacjentom, że to moja praca ale wiem, że to słowo wypowiedziane z potrzeby serca ma wielką moc, tą która pomaga mi czerpać radość z bycia lekarzem.

Wspólnie stworzyły Panie ośrodek Consilium w Rzeszowie, czym jest to miejsce?

lek. Karolina Biały-Międlar
Zależało nam na skupieniu w jednym miejscu specjalistów, którzy pomogą zaplanować holistycznie leczenie chorych, którzy trafiają pod naszą opiekę. Zaprosiłyśmy do współpracy neurologa dziecięcego, neurochirurga, lekarza psychiatrę, psychologów, logopedów oraz fizjoterapeutów. Początkowo skupiłyśmy się na chorych ze schorzeniami neurologicznymi obecnie zapraszamy do współpracy również lekarzy innych specjalizacji. Cenimy sobie rzetelność, doświadczenie oraz ten na pozór błachy ale według nas bardzo istotny aspekt czyli osobowość osób z którymi pracujemy. Myślę, że doceniają to również nasi pacjenci.

Czy mają Panie dalsze plany rozwoju, jakieś nowości ?

lek. Barbara Murjas
Stale podnosimy swoje kwalifikacje i umiejętności z zakresu neurologii i leczenia bólu. Mamy wiele planów, obecnie rozwijamy ofertę, którą w przyszłości chciałybyśmy poszerzyć również o możliwość poprawy wyglądu oraz dobre samopoczucie pacjentów. Zapraszamy do śledzenia naszych stron w mediach społecznościowych, gdzie regularnie publikujemy wszystkie aktualności.