Fizykoterapia Rzeszów. Fizjoterapia, rehabilitacja. Dobry rehabilitant

Fizykoterapia – kiedy należy ją stosować?

Fizykoterapia to dział fizjoterapii wykorzystywany w leczeniu schorzeń neurologicznych, reumatologicznych, neurologicznych, ortopedycznych, a także po zabiegach chirurgicznych.

Na czym polega fizykoterapia?

Polega na oddziaływaniu na organizm rozmaitymi bodźcami naturalnymi lub wytwarzanymi przez urządzenia mechaniczne np. prąd, światło, pole magnetyczne, temperaturę w celu uzyskania efektu leczniczego. Zabiegi fizykoterapii wykonujemy m.in. przy nerwobólach i zespołach bólowych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów lub kręgosłupa, do regeneracji chorych tkanek, łagodzenia obrzęków oraz przyspieszenia gojenia ran.

Efekty stosowania fizykoterapii

Zabiegi fizykoterapii działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie, są stosowane w leczeniu nerwobólów, w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego, w zespołach bólowych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów lub kręgosłupa, do regeneracji tkanek, łagodzenia obrzęków oraz przyspieszenia gojenia ran.
Fizykoterapia może być stosowana jako podstawowa terapia lub jako forma uzupełniająca połączona z innymi metodami fizjoterapii.

Fizykoterapia – zabiegi rehabilitacyjne:

  • Elektrostymulacja;
  • Jonoforeza;
  • Prądy Tens;
  • Laser punktowy;
  • Ultradzwieki.